Návod na TeamSpeak (TS)

TeamSpeak (dále už jen TS) je hlasová a chatovací aplikace, podobná více známému programu Skype. Klan VOSY má v pravidlech TS jako povinný pro účast na klanových akcích. Používáme ho ke koordinací manévrů, informování o situaci na mapě a domluvě během boje. Slovy klasika: Bez spojení není vedení.

Jak nainstalovat, nastavit a používat TeamSpeak:

Pro zkušené: adresa vosího TS je 82.208.17.95:6980

Pro ostatní:

 1. Aktuální TS si můžete stáhnout z oficiálního webu, kliknutím na tlačítko Download u verze (Windows) Client 64-bit.
 2. Dvojklikem na stáhnutý soubor spustíte instalaci. Instalace není složitá, stačí klikat na tlačítko Next/Další, potvrdit licenční ujednání a skončí klikutím na poslední talčítko Finish. TS se spustí sám, pokud jste měli zaškrtnuto Run TeamSpeak 3 Client, v opačném případě naleznete ikonu TS na ploše nebo v nabídce Start a program spustíte tam.
 3. Ve spuštěném TS klikněte nahoře v liště nabídek na Bookmarks a tam na Manage Bookmarks, nebo použijte klávesovou zkratku Ctrl + B. Otevře se vám správce záložek. Tam klikněte vpravo dole na Add Bookmark a vyplňte položku:
  • Bookmark name: Pojmenování záložky, třeba VOSY TS.
  • Nickname: Váš nick. Ve Vosách používáme přezdívku ze hry.
  • Server Nickname or Address: adresa serveru. Sem musíte zadat adresu našeho TS 82.208.17.95:6980  .
  • Ostatní kolonky můžete nechat nevyplněné.
 4. Klikněte na OK a máte hotovo.
 5. Do našeho kanálu se připojíte tak, že v menu kliknete na Bookmarks a tam na záložku, kterou jste zadali do Bookmark name, tedy např. VOSY TS
 6. TS po spuštění otevře naposledy použitý kanál, takže příště už předchozí bod můžete vynechat.
 7. Po prvním nalogování musíte požádat některého z adminů (mají u nicku ikonu A), aby vám dal právo vstoupit do chatovacích místností.
 8. Tím základní instalace, nastavení a spuštění končí.

Náš klan si TeamSpeak pronajímá, což přináší nějaké náklady. Podle domluvy je možné finančně přispět na níže uvedený účet:

Na nějaké období teď máme máme vybráno a zaplaceno – vaše příspěvky teď nejsou potřeba